Logo mbaru

Hugo

hugo drink

História drinku „Hugo“

Hugo, nápoj v štýle Spritz, ktorý sa v angličtine správne vyslovuje “Ugo”, bol vytvorený v roku 2005 barmanom Rollandom „Ak“ Gruberom v jeho “San Zeno Wine and Cocktail Bar-e” v južnom Tirolsku.


Počas práce vo Švajčiarsku na pozícii barmana sa Ak jedného dňa rozhodol ísť späť do Talianska a otvoriť si vlastný bar. Ten však po čase zatvoril a vrátil sa naspäť do Švajčiarska. Ak pôvodne nazval svoj drink „Otto“, no rýchlo tento twist na klasický „Spritz Veneziano” premenoval.


Pôvodne pripravovaný so sirupom z medovky lekárskej sa dnes tento prvok zamenil za ľahšie dostupný bazový sirup alebo bazový likér. Práve v období Akovho návratu do Švajčiarska sa drink Hugo preslávil a dnes ho radíme medzi súčasné klasické drinky.

Charakteristika cocktailu Hugo

Hugo je dokonalým letným nápojom, ktorý kombinuje bublinky Prosecca s aromatickým bazovým sirupom a osviežujúcou sódou, čím vytvára nápoj, ktorý je ideálny na relaxáciu počas teplých večerov. Pridanie mäty a limetky nielenže zvýrazňuje jeho sviežosť, ale tiež dodáva cocktailu krásnu zelenú farbu a citrusovú vôňu, ktorá dopĺňa celkový chuťový profil.

Podávanie drinku

Hugo sa podáva v širokom pohári na stopke, naplnenom ľadom, aby sa zabezpečilo, že nápoj zostane chladený a osviežujúci. Ozdoba z mäty a plátok limetky nie len pridáva estetický rozmer, ale tiež zvýrazňuje sviežu a bylinkovú chuť nápoja. Tento drink je dokonalým spôsobom, ako privítať letnú sezónu, a je ideálny na akúkoľvek príležitosť, od záhradných párty po elegantné firemné večierky.


Hugo je symbolom pohostinnosti a ľahkosti bytia, ktorý prináša kúsok alpínskeho leta do každého dúšku. Jeho jednoduchosť, spolu s nezameniteľnou chuťou, robí z Huga obľúbený výber pre tých, ktorí hľadajú niečo svieže.


M-Bar prináša jedinečný zážitok na vašu svadbu, firemný večierok či súkromnú oslavu. Ak si na jednom z nich chcete vychutnať nami pripravený cocktail Hugo, nezáväzne si nás rezervujte.

Zloženie

Prosecco
Bazový sirup
Sóda

Ozdoba/Garnish:
Mäta
Limeta

Partneri