Logo mbaru

Aperol Spritz

aperol spritz

História drinku „Aperol Spritz“

Tento aperitívový cocktail pochádza z konca 19. storočia, keď boli Benátky stále súčasťou rakúskej ríše. Počas tohto obdobia pili rakúski vojaci miestne benátske vína v krčmách, kde boli ubytovaní, ale často ich riedili vodou, aby dosiahli podobný obsah alkoholu ako pivo, na ktoré boli viac zvyknutí.

 

Preto je Aperol Spritz  kombináciou rovnakých dielov bieleho vína a sódy. Vo Veneto sa Spritz Al Bitter vyrába z tradičných bielych vín z oblasti Veneto, Pinot Grigio, Soave alebo Prosecco.

Použitý horký likér sa líši v závislosti od osobného vkusu, pričom Campari je najsuchší. Podľa spoločnosti Gruppo Campari sa vo Veneto konzumuje každý deň okolo 300 000 Aperol Spritzov, čo je viac ako 200 Spritzes za minútu. 

Charakteristika Aperol Spritz

Aperol Spritz je známy svojou jasnou oranžovou farbou, osviežujúcou chuťou a schopnosťou okamžite preniesť každého, kto ho ochutná, do slnečného talianskeho dňa. Aperol, s jeho charakteristickou horko-sladkou chuťou, v kombinácii s bublinkami z Prosecca a osviežujúcou sódu, vytvára nápoj, ktorý je ideálny ako aperitív alebo spoločník na slnečné letné oslavy. Plátok pomaranča nielenže pridáva vizuálny rozmer, ale tiež dopĺňa celkovú chuť nápoja.

Správne podávanie cocktailu

Aperol Spritz sa podáva v širokom pohári na stopke, naplnenom ľadom, čo zabezpečuje, že nápoj zostane dlho chladený a osviežujúci. Pomarančová ozdoba, umiestnená na okraji pohára alebo priamo v nápoji, je esteticky príťažlivá a tiež zvýrazňuje citrusové tóny Aperolu.

 

Tento cocktail je dokonalým spôsobom, ako začať večer alebo si užiť relaxačný moment počas dňa.
Aperol Spritz je to zážitkom, ktorý spája ľudí a oslavuje radosti života. Je to tiež súčasť talianskej kultúry a istým spôsobom zosobňuje taliansky životný štýl.

 

M-Bar prináša jedinečný zážitok na vašu svadbu, firemný večierok či súkromnú oslavu. Ak si na jednom z nich chcete vychutnať nami pripravený osviežujúci Aperol Spritz, nezáväzne si nás rezervujte.

Zloženie

Aperol
Prosecco
Sóda

Ozdoba/Garnish:
Pomaranč

Partneri