Logo mbaru

Bentianna Spritz

História drinku „Bentianna Spritz“

Vznik Bentianny bol inšpirovaný historickými nápojmi z kvaseného medu, ktorými si už v 15. storočí pripíjali keltskí králi po vyhratých bitkách alebo po narodení ich potomkov. Vďaka kombinácii vzácneho horca žltého a čistého horského medu sa zrodil výnimočný elixír, ktorého popíjaním si ľudia predlžovali život a zlepšovali náladu. 

Bentianna pochádza z čias Art Deco. Časy, kedy ľudia rozprávali svoje príbehy so šarmom a nádychom veľkoleposti. Elegancia, funkčnosť a nadčasovosť sa tak stali inšpiráciou pre nápoj BENTIANNA tak, ako ho poznáme dnes.

Joseph Benjamin Benian, študoval svoje rodinné pramene s veľkým nadšením. V rámci svojej kariéry v hotelierstve a bartendingu precestoval 61 krajín sveta. Učil sa, počúval ľudské príbehy a nechával sa nimi inšpirovať. To všetko pretransformoval do viacerých úspešných projektov a v r. 2012 napokon aj do receptúry dnešného nápoja BENTIANNA.

My pre Vás Bentianna pripravíme na štýl Spritz, kde ho zmiešame s proseccom, sódou a limetovou šťavou. Vzniká tak chutný drink s tónmi medov, vhodný na letné svadby či teambuildingy.

Zloženie

Bentianna
Prosecco
Sóda

Ozdoba/Garnish:
Limeta

Partneri