Drinky na párty

Organizovanie väčšej oslavy, ako sú 40. či 50. narodeniny, môže byť výzvou. S mBarom sme sa zúčastnili desiatok takýchto osláv a prinášame vám preto niekoľko praktických tipov, ako zabezpečiť, že vaša oslava bude nezabudnuteľná.

Catering na oslavu

Jedlo je jedným z najdôležitejších prvkov každej väčšej narodinovej oslavy. Najskôr si stanovte rozpočet, ktorý chcete na catering vyčleniť. To vám pomôže zúžiť možnosti a udržať výdavky pod kontrolou. Rozhodnite sa, či chcete formálnu večeru, bufet, alebo niečo neformálnejšie ako grilovačka. Vhodný štýl závisí od typu oslavy a preferencií hostí. Dbajte na to, aby ste zahrnuli do menu rôzne druhy jedál (mäso, ryby, vegetariánske možnosti), aby ste uspokojili rôzne chute a diéty.

Ak nemáte dostatok času alebo skúseností, zvážte objednanie profesionálneho cateringu. Z našej skúsenosti môžeme potvrdiť, že profesionálny catering výrazne uľahčí prípravy a zabezpečí kvalitne pripravené jedlo, čo vám umožní sústrediť sa na hostí. Niektoré miesta konania ponúkajú aj vlastné cateringové služby, čo môže byť praktické a efektívne riešenie.

Výber miesta oslavy

Správne miesto môže vašu oslavu povýšiť na novú úroveň. Najskôr zvážte kapacitu miesta, aby ste zabezpečili dostatok priestoru pre všetkých hostí. Prekročenie kapacity môže spôsobiť nepohodlie a zbytočný stres. Lokalita je tiež dôležitá; vyberte miesto, ktoré je pre väčšinu hostí ľahko dostupné a má dostatočné možnosti parkovania.

Štýl a atmosféra miesta by mali zodpovedať typu oslavy. Napríklad reštaurácie a hotely môžu byť vhodné pre formálnejšie udalosti, zatiaľ čo chaty, záhrady a kultúrne domy sú ideálne pre neformálnejšie akcie. Cena prenájmu by mala byť v rámci vášho rozpočtu. Nezabudnite zohľadniť aj ďalšie možné poplatky, ako sú čistenie, dekorácie a technické vybavenie. Skontrolujte, či miesto ponúka potrebné vybavenie ako stoly, stoličky, ozvučenie a osvetlenie, aby ste sa vyhli dodatočným výdavkom.  Pokiaľ chcete učetriť a máte k dispozícii dostatočne veľkú záhradu, zvážte jej využitie. V prípade záhradnej oslavy myslite aj na možné nepriaznivé počasie a radšej si pripravte aj plán B. Pri výbere miesta by ste mali zvážiť aj to, či ide o oslavu 40tky, 50tky či inej oslavy. 

Plánovanie alkoholu

Alkohol je u nás samozrejmou súčasťou osláv, preto je dôležité ho správne naplánovať. Ponúknite rôzne druhy alkoholu – víno, pivo, tvrdý alkohol a niekoľko miešaných drinkov. Nezabudnite aj na nealkoholické možnosti pre vodičov a tých, ktorí nepijú alkohol. Ako odhadnúť množstvo? Všeobecne platí, že na osobu by ste mali počítať s 1-2 drinkami na hodinu. Vždy je lepšie mať trochu viac, než nedostatok.

Investujte do kvalitného alkoholu. Hostia určite ocenia chutné víno a kvalitné destiláty. Pri výbere alkoholu zohľadnite sezónu a čas konania oslavy. Napríklad v lete môžu byť populárnejšie ľahšie a osviežujúce drinky. Profesionálny barman môže zabezpečiť, že všetko prebehne hladko a hostia budú spokojní.

príprava drinku na oslave

Miešané drinky na oživenie oslavy

Miešané drinky sú čoraz populárnejšie na oslavách, a to z dobrého dôvodu. Ponúkajú veľkú variabilitu chutí a môžu byť prispôsobené rôznym preferenciám. Profesionálne pripravené koktaily môžu byť vizuálne veľmi atraktívne a pridať na elegancii oslavy. Miešané drinky môžu byť aj zábavnou aktivitou. Hostia si môžu vyskúšať miešanie vlastných drinkov počas interaktívneho workshopu.

Profesionálny barman, ako tí z M-Baru, môže pripraviť miešané drinky, ktoré dodajú vašej oslave jedinečný šmrnc. S mobilným barom a skúsenými barmanmi zabezpečíme všetko potrebné pre perfektné miešané drinky na vašej oslave.

Nezabudnite na ďalšie dôležité veci

Okrem jedla a nápojov je potrebné zvážiť aj ďalšie aspekty oslavy. Rozoslanie pozvánok môže byť dôležitým krokom, aby sa hostia dozvedeli o čase a mieste konania oslavy. Ak plánujete hudbu, rozhodnite sa, či najmete kapelu alebo DJ-a, a zabezpečte potrebné ozvučenie. Výzdoba by mala zodpovedať téme oslavy a môže zahŕňať kvety, sviečky, balóniky a ďalšie dekorácie.

Dbajte na bezpečnosť a komfort hostí. Uistite sa, že máte dostatok sedenia, osvetlenia a prípadne aj tepelného komfortu (ventilátory v lete, ohrievače v zime). Dbajte na praktické detaily, ako je zabezpečenie dostatočného množstva jedla a nápojov, miesta na sedenie a program pre hostí. Zvážte najatie profesionálneho fotografa alebo vytvorenie fotokútika, kde si hostia môžu urobiť zábavné fotky. Zachytenie momentov z oslavy vytvorí krásne spomienky. Majte pripravený záložný plán pre prípad nepredvídaných udalostí, ako je zlé počasie, meškanie dodávok alebo technické problémy.

Zhrnutie

Pri plánovaní veľkej oslavy okrúhlych narodenín majte na pamäti tieto kľúčové body:

  1. Vyberte správny catering podľa vašich preferencií a rozpočtu.
  2. Zvoľte vhodné miesto, ktoré bude vyhovovať počtu hostí a typu oslavy.
  3. Naplánujte alkohol, aby ste mali dostatok rôznych druhov nápojov pre všetkých hostí.
  4. Zvážte miešané drinky, ktoré dodajú oslave šmrnc a zábavu.
  5. Nezabudnite na ďalšie dôležité detaily, ako sú pozvánky, hudba, výzdoba a vplyv ročného obdobia.

Ak potrebujete pomôcť s plánovaním, nezabudnite, že s naším mobilným barom a skúsenými barmanmi vám môžeme pripraviť nezabudnuteľné miešané drinky, ktoré oživia každú oslavu.

Categories:

Tags:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *