Logo mbaru

Daiquiri

História drinku „Daiquiri“

Daiquiri úzko súvisí s cocktailom Chanchanchara, ktorého história siaha do 19.storočia. Ide o mix kubánskeho rumu, limetky, medu a vody.


„Vynález“ drinku Daiquiri sa pripisuje Jenningovi Stocktonovi Coxovi, ktorý viedol jednu z prvých prieskumných výprav pre ťažbu železnej rudy na Kube.


Cox a jeho tím pracovali v pohorí Sierra Maestra na juhovýchodnom pobreží. Cox požiadal, aby každý z nich dostal mesačný prídel miestneho rumu Bacardi Carta Blanca. Keď si všimol, že kubánski robotníci často miešajú Bacardi so svojou večernou kávou, začal experimentovať aj on sám.


Počas jedného stretnutia sa pustili do prípravy nápoja z prísad, ktoré mal Cox v ruke: rum, limetku a cukor. Výsledok, čiže nový drink Daiquiri, bol úžasný.

Charakteristika kokteilu Daiquiri

Daiquiri je esenciou jednoduchosti a elegancie. Jeho základ tvorí Havana Club 3r, ktorý kokteilu dodáva jemnú, ale výraznú chuť. Supasawa a cukrový sirup pridávajú potrebnú kyslosť a sladkosť, čím vytvárajú vyvážený pôžitkársky nápoj. Daiquiri je známe svojou osviežujúcou a čistou chuťou, ktorá je ideálna na teplé letné dni alebo ako aperitív.

Podávanie Daiquiri

Daiquiri sa tradične podáva vychladené, bez ľadu, v predchladenom kokteilovom pohári. Ozdoba z čerstvej limetky pridáva vizuálnu príťažlivosť a tiež zvýrazňuje citrusovú chuť nápoja. Tento kokteil je o chuti, ktorý vás prenesie na slnečné kubánske pláže a ponúkne vám kúsok karibského raja.


Daiquiri dokazuje, že niekedy sú to najjednoduchšie veci, ktoré prinášajú najväčšiu radosť. Jeho trvalá popularita a postavenie v kokteilovej kultúre sú dôkazom jeho nezameniteľného šarmu a timeless elegance.

 

M-Bar prináša jedinečný zážitok na vaše svadby, firemné eventy, či oslavy. Ak si na jednom z nich chcete vychutnať nami pripravené Daiquiri, nezáväzne si nás rezervujte.

Zloženie

Havana Club 3r
Supasawa
Cukrový sirup

Ozdoba/Garnish:
Limeta

Partneri