Logo mbaru

Beton

becherovka tonic miešaný drink

História drinku „BeTon“

Obísť východoeurópsku verziu Gin&Tonic, a teda cocktail Beton, by bol jednoducho hriech. Český likér Becherovka vytvára v spojení s kvalitným tonikom výrazne bylinný a jemne korenistý drink.

 

Filip Stránský z pražského Anonymous bar hovorí: „Becherovku pijeme v rámci tradičného nápoja, ktorý nesie názov Beton. Prvýkrát zbadal svetlo sveta v roku 1967 a ide o twist na cocktail Gin&Tonic.“

Charakteristika drinku BeTon

BeTon je oslavou českej tradície a inovácie v mixológii. Becherovka, s jej bohatou históriou a jedinečnou kombináciou bylín a korenín, dodáva tomuto nápoju nezameniteľný charakter, ktorý je zároveň osviežujúci a komplexný. Spojenie s tonikom zvyšuje jeho osviežujúce vlastnosti a zabezpečuje, že BeTon je ideálnym nápojom na uhasenie smädu, ako aj na potešením chuťových nuáns. Ozdoba z citróna dopĺňa celkovú chuť tým, že pridáva jemnú kyslosť a citrusovú sviežosť.

Podávanie cocktailu

BeTon sa najlepšie podáva v chladenom highball pohári naplnenom ľadom, čo zabezpečuje, že nápoj zostane dlho osviežujúci. Citrónová ozdoba, buď ako plátok pridaný priamo do nápoja alebo ako twist na okraji pohára, zvýrazňuje estetický vzhľad a pridáva ďalšiu vrstvu chuti. Tento kokteil je dokonalým spoločníkom pre teplé letné večery, či už na firemnom večierku, súkromnej oslave alebo na svadbe.


BeTon je príbehom kultúrneho dedičstva, kreativity a lásky k bylinám a koreninám, ktoré definujú českú cocktailovú scénu. Jeho jednoduchosť a zároveň komplexnosť robia z BeTonu výnimočný drink, ktorý si zaslúži miesto v srdciach milovníkov cocktailov.


M-Bar prináša jedinečný zážitok na vašu svadbu, firemný večierok či súkromnú oslavu. Ak si na jednom z nich chcete vychutnať nami pripravený BeTon, nezáväzne si nás rezervujte.

Zloženie

Becherovka
Kinley Tonic

Ozdoba/Garnish:
Citrón

Partneri