Logo mbaru

Gin&Tonic

História drinku „Gin&Tonic“

Presný pôvod G&T sa stráca v hmle času. Gin (alebo aspoň borievkový lieh na báze obilia) sa pil z lekárskych dôvodov už od 16. storočia.

Chinín, štipľavý extrakt z kôry, ktorý dodáva toniku jeho charakteristickú horkosť, sa proti malárii používal ešte skôr. Prvé známe toniká na báze chinínu boli uvedené na trh v 50. rokoch 19. storočia.

Tonikum naberalo popularitu v britských kolóniách, hlavne v Indii. Keď v roku 1870 uviedla na trh spoločnosť Schweppes svoje prvé karbonizované chinínové tonikum a označila ju za indickú tonickú vodu, popularita tonika vzrástla.

Dámy a páni z Raj pili fenomenálne množstvo ginu. Aj preto sa pripisuje objav ginu a toniku Indii. V druhej polovici 19. storočia sa čiastočne pil aj preto, aby odvrátil maláriu.

Charakteristika Cocktailu Gin&Tonic

Gin & Tonic je dokonalým príkladom, ako môžu dve zdanlivo jednoduché ingrediencie vytvoriť niečo výnimočné. Beefeater Gin prináša bohaté borievkové tóny, ktoré sú dokonale vyvážené osviežujúcou a mierne horkou chuťou Kinley Tonicu. Doplnenie limetkou alebo citrónom zvýrazňuje chuť a tiež pridáva ďalšiu vrstvu sviežosti. Tento kokteil je obľúbený pre svoju osviežujúcu chuť a jednoduchosť prípravy, čo ho robí ideálnym nápojom na akúkoľvek oslavu, svadbu či večierok.

Podávanie tohto populárneho drinku

Gin & Tonic sa najčastejšie podáva v širokom pohári, tzv. highball, naplnenom ľadom, čo zabezpečuje, že nápoj zostane dlho chladný a osviežujúci. Ozdoba z limetky alebo citrónu, umiestnená na okraji pohára alebo priamo v nápoji, je esteticky príťažlivá a zvýrazňuje celkový chuťový profil nápoja. Gin & Tonic je dokonalým spoločníkom pre teplé letné dni, ako aperitív alebo ako relaxačný nápoj po dlhom dni.


Gin & Tonic je drinkom, ktorý spája históriu, tradíciu a modernú kokteilovú kultúru. Jeho univerzálnosť a jednoduchosť prípravy z neho robia večného favorita, ktorý si udržiava svoje miesto v srdciach milovníkov cocktailov po celom svete.


M-Bar prináša jedinečný zážitok na vašu svadbu, firemný večierok či súkromnú oslavu. Ak si na jednom z nich chcete vychutnať nami pripravené Gin & Tonic, nezáväzne si nás rezervujte.

Zloženie

Beefeater Gin
Kinley Tonic

Ozdoba/Garnish:
Limeta
Citrón

Partneri