Logo mbaru

White Russian

História drinku „White Russian“

Silný, sladký a lahodne krémový.

White Russian je nepochybne uznávanou cocktailovou klasikou. Hoci je drink jednou z niekoľkých variácií „ruského“ – skorého vodkového cocktailu uvedeného v knihe The Savoy Cocktail Book z 30. rokov minulého storočia – je možno jedným z najpopulárnejších a široko uznávaných vďaka svojej nakopávacej chuti a osviežujúcej jednoduchosti.

Charakteristika cocktailu White Russian

White Russian je cocktail, ktorý dokonale spája bohatú chuť vodky s vanilkovými tónmi, hĺbku a sladkosť kávového likéru Kahlúa a zamatovú hladkosť smotany. Tento kokteil je známy svojou bohatou textúrou a komplexnou chuťou, ktorá zároveň pôsobí osviežujúco.

 

Jeho sladká a krémová povaha robí z White Russian ideálny poobedný alebo večerný drink, ktorý môže slúžiť aj ako dezertný kokteil.

Podávanie drinku

Tradične sa White Russian podáva v old-fashioned pohári, známom tiež ako lowball pohár. Cocktail je zvyčajne pripravovaný priamo v pohári, kde sa najprv zmieša vodka s Kahlúa, a potom sa pomaly pridáva chladená smotana, ktorá sa necháva jemne usadiť na povrchu, vytvárajúc atraktívne vrstvy.

 

Na pridanie ďalšej vrstvy chuti, je White Russian často ozdobený niekoľkými kávovými zrnami položenými na vrch smotany. Táto ozdoba nielenže zvýši vizuálnu atraktivitu nápoja, ale tiež pridá jemnú arómu, ktorá dopĺňa celkový chuťový profil kokteilu.

 

White Russian, s jeho bohatou a pohodovou chuťou, je dokonalým spôsobom, ako ukončiť jedlo na svadbe či oslave alebo si užiť chvíle relaxácie. Jeho jednoduchá príprava spolu s nezameniteľnou chuťou a textúrou robí z tohto drinku obľúbenú voľbu pre mnohých milovníkov kokteilov.

 

M-Bar prináša jedinečný zážitok na vaše svadby, firemné eventy, či oslavy. Ak si na jednom z nich chcete vychutnať nami pripravené White Russian, nezáväzne si nás rezervujte.

Zloženie

Vodka
Kahlúa
Smotana

Ozdoba/Garnish:
Kávové zrná

Partneri