Logo mbaru

Espresso Martini

espresso martini drink

História drinku „Espresso Martini“

Nápoj, ktorý dnes poznáme ako Espresso Martini, začal život oveľa skôr nazvaný ako Vodka Espresso.

 

Vytvoril ho v  roku 1983 Dick Bradsell v Soho Brasserie v Londýne pre zákazníka, ktorý požiadal o drink, so slovami „Wake her up, and f@@k her up.“

 

Keď sa ho pýtali, ako ho v ten deň napadol taký cocktail, Dick povedal: „Kávovar v Soho Brasserie bol hneď vedľa stanice, kde som podával nápoje. Bola to nočná mora, pretože všade bola káva, takže na mysli bola iba káva. A vtedy to celé bolo o vodke – všetci ju pili. “

Charakteristika Espresso Martini

Espresso Martini je dokonalým spojením energie a elegancie, kokteil, ktorý zároveň povzbudí a poteší. Tento moderný klasik kombinuje čistú, ostrú chuť vodky s bohatou, aromatickou hĺbkou čerstvo pripraveného espressa a sladkou komplexnosťou Kahlúa.

 

Cukrový sirup pridáva potrebnú sladkosť, ktorá vyvažuje celkovú horkosť a zabezpečuje, že každý dúšok je hladký a príjemný. Espresso Martini je známe svojou krémovou penou na povrchu, ktorá je výsledkom emulzie medzi espressom a ostatnými zložkami.

Ako správne podávať Espresso Martini?

Espresso Martini sa obvykle podáva v martini pohári, čo zvýrazňuje jeho sofistikovaný charakter. Pre dosiahnutie najlepšieho výsledku by espresso malo byť silné a čerstvo urobené, aby získal cocktail charakteristickú kávovú chuť a arómu.

 

Drink sa pripravuje rýchlym šejkovaním všetkých ingrediencií s ľadom v šejkri, čo zabezpečí, že je chladený a zároveň vytvorí žiadúcu penivú textúru na povrchu. Po pretrepaní sa kokteil precedí do pohára, aby sa odstránil ľad a zabezpečila hladká konzistencia. Na dokončenie sa použije niekoľko kávových zŕn ako ozdoba, ktoré nie len zlepšujú vizuálny dojem, ale tiež pridávajú jemnú vôňu, ktorá dopĺňa celkový chuťový zážitok.

 

Espresso Martini je ideálny ako poobedný pick-me-up alebo elegantný večerný kokteil, ktorý spája lásku ku káve s chuťou oslavovať. Jeho jedinečná kombinácia chutí a stimulujúci efekt ho robia obľúbeným výberom pre mnohých milovníkov kokteilov.

 

M-Bar prináša jedinečný zážitok na vaše svadby, firemné eventy, či oslavy. Ak si na jednom z nich chcete vychutnať nami pripravený cocktail Espresso Martini, nezáväzne si nás rezervujte.

Zloženie

Czechoslovakia Vodka
Kahlúa
Espresso
Cukrový sirup

Ozdoba/Garnish:
Kávové zrná

Partneri