Logo mbaru

Mojito

Charakteristické znaky Mojita

Mojito je známe svojou jedinečnou kombináciou sladkosti, citrusovej sviežosti a mätovej chladivosti, ktorá spolu s bielem rumom vytvára nezameniteľný osviežujúci cocktail. Jeho charakteristickým znakom je rovnováha medzi sladkým a kyslým, ktorá je dosiahnutá pridaním cukru a čerstvej limetky.

 

Sóda pridáva bublinky, čo zvyšuje osviežujúci efekt nápoja. Mojito je tiež vizuálne atraktívne vďaka ozdobeniu čerstvou mätou, ktorá dodáva nápoju svieži vzhľad.

Podávanie Mojita

Mojito sa podáva vo vysokom pohári, označovanom ako „highball“ pohár. Pohár by mal byť naplnený ľadom, aby Mojito zostalo dlho chladné.

 

Drink sa zdobí čerstvou mätou a kúskom limetky na okraji pohára, čo dodáva pri každom dúšku extra sviežosť. Niekedy sa na okraj pohára pridá aj trstinový cukor alebo limetková šťava, aby sa zvýraznila chuť.

 

História drinku Mojito

Mojito nesie viacero verzií svojho prapočiatku. Jednou z verzií je, že sa tvrdý alkohol v podobe rumu obohatený o mätu a citrón stal obľúbený práve pirátmi v 19. Tí ho používali primárne ako prevenciu voči prechladnutiu.

 

Piráti radi popíjali rum v „čistej forme“, avšak počas nepriaznivého počasia si doň pridávali citrónovú šťavu a korenie.

 

Citrónová šťava cocktail zjemňovala a drink tak neniesol výraznú alkoholovú chuť. Listy mäty mojitu len nahrávali do karát a pridávali osviežujúci dozvuk.

 

M-Bar prináša jedinečný zážitok na vaše svadby, firemné eventy, či oslavy. Ak si na jednom z nich chcete vychutnať nami pripravené Mojito, nezáväzne si nás rezervujte.

Zloženie Mojita

Havana Club 3r
Limeta
Mäta
Sóda
Cukor


Ozdoba/Garnish

Mäta

Partneri