Logo mbaru

Margarita

margarita drink s limetkou

História drinku „Margarita“

Margarita je španielske slovo pre sedmokrásky. Margarita, ktorá je súčasťou tradičných cocktailov, sa v jej pôvode skladá z troch ingrediencií – tequily, pomarančového likéru a limetkovej šťavy.

 

Margarita patrí medzi daisy drinky na báze tequily – štýl nápoja vyrobeného z citrusovej šťavy, sladeného sirupom alebo likérom a obohatený základným liehom, ktorý siaha až do viktoriánskych čias.

 

Daisy bola kategória obľúbeného cocktailu na začiatku 20. storočia, v ktorej je opísané vydanie časopisu Albuquerque Journal z 19. júla 1939.

Chatakteristika kokteilu Margarita

Margarita je dokonalou harmóniou chutí – sladká, kyslá a soľná, ktorá spolu vytvárajú nezameniteľný nápoj. S pôžitkom si ho vďaka tomu vychutnáte na firemnej akcii, na svadbe či súkromnej oslave. Olmeca Tequila dodáva Margarite jej charakteristický základ, zatiaľ čo pomarančový likér a Supasawa (moderná alternatíva k limetkovej šťave) pridávajú potrebnú sladkosť a kyslosť. Ozdoba z limetky nie je len vizuálnym prvkom, ale aj dôležitou súčasťou chuti, ktorá kokteilu dodáva finálnu citrusovú poznámku.

Podávanie drinku

Tradičné podávanie Margarity v pohári s V-shape okrajom obaleným v soli vytvára dokonalý prvý dojem. Soľ na okraji pohára zvýrazňuje a vyvažuje sladkú a kyslú chuť nápoja, čím poskytuje komplexnejší chuťový zážitok. Alternatívne podávanie Margarity v double rock glass s ľadom a soľou ponúka viac uvoľnenú, ale rovnako pôžitkársku verziu tohto klasického kokteilu.


Margarita je o zážitku, ktorý oslavuje život, priateľstvo a radosti jednoduchých chutí. Je to dôkaz, že niekedy sú to najjednoduchšie veci, ktoré prinášajú najväčšiu radosť.

 

M-Bar prináša jedinečný zážitok na vaše svadby, firemné eventy, či oslavy. Ak si na jednom z nich chcete vychutnať nami pripravený cocktail Margarita, nezáväzne si nás rezervujte.

Zloženie

Olmeca Tequila
Pomarančový likér
Supasawa

Ozdoba/Garnish:
Limetka

Partneri