Logo mbaru

Cosmopolitan

Tajomná história drinku „Cosmopolitan“

Barová legenda “Dale DeGroff” sa stretol prvýkrát s Cosmopolitanom v San Franciscu.

 

Na začiatku 90-tych rokov na Manhattane začal zdokonaľovať svoj vlastný recept v “Rainbow Room” pridaním pomarančovej kôry ako ozdoby.

 

Neskôr počas večierku spoločnosti v “Rainbow Room” vyfotil Madonnu, ktorá popíjala „Dale“ Cosmopolitan a dala ju do tlače s titulom „Madonna pije Cosmopolitan vo svetoznámej Rainbow Room.“

 

Časopis New York Magazine popisoval Dale-a ako vynálezcu nápoja. Nasledovali ďalšie publikácie a neskôr bol požiadaný, aby drink predstavil na niekoľkých televíznych staniciach.

 

Kariéra “Dale de Groffa” sa rozbehla aj vďaka tejto publicite je to práve “Dale”, ktorý sa stále drží v styku s cocktailom Cosmopolitan.

 

Dale však nikdy netvrdil, že Cosmopolitan vynašiel a vo svojej vlastnej knihe z roku 2002 „Craft of the Cocktail“ vysvetľuje, že nevynašiel Cosmopolitan: „To, čo som urobil, bolo popularizovanie  receptu, ktorý sa potom stal štandardom.“

Charakteristika kokteilu Cosmopolitan

Cosmopolitan je oslavou jemnosti a sofistikovanosti, ktorá spája sladkú a kyslú chuť do dokonale vyváženého nápoja. Jeho jasná, ružová farba je takmer rovnako ikonická ako jeho chuť.

 

Czechoslovakia Vodka poskytuje čistý základ, zatiaľ čo pomarančový likér pridáva sladkú citrusovú hĺbku. Brusnicový džús dodáva nápoju jeho charakteristickú farbu a jemnú kyslosť, ktorá je vyvážená Supasawa, zabezpečujúc, že každý dúšok je osviežujúci a vyvážený.

Podávanie drinku

Cosmopolitan sa podáva v chladenom martini pohári, čo zvýrazňuje jeho eleganciu a umožňuje plnú vychutnanie si jeho vizuálnej a chuťovej kompozície. Ozdoba z pomarančovej kôry nie je len vizuálnym prvkom; pri spálení horiacej pomarančovej kôry sa uvoľňujú éterické oleje, ktoré kokteilu dodávajú jemnú arómu a komplexnosť. Tento rituál prípravy a podávania robí z Cosmopolitanu nielen nápoj, ale skutočný pôžitok, či už si ho vychutnáte na firemnom večierku, súkromnej oslave alebo na svadbe.


Cosmopolitan sa stal ikonou, ktorá symbolizuje určitú éru a štýl. Jeho popularita, podčiarknutá prítomnosťou v popkultúre, najmä v televíznom seriáli „Sex v meste“, upevnila jeho miesto v cocktailovej histórii ako nápoj, ktorý definuje sofistikovanosť, štýl a zábavu.

 

M-Bar prináša jedinečný zážitok na vaše svadby, firemné eventy, či oslavy. Ak si na jednom z nich chcete vychutnať nami pripravený  Cosmopolitan, nezáväzne si nás rezervujte.

Zloženie Cosmopolitanu

Czechoslovakia Vodka
Pomarančový likér
Brusnicový džús
Supasawa

Ozdoba/Garnish:
Pomarančová kôra

Partneri